DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              27 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
  2. Msze św. w tygodniu 17:00 i 17:30
  3. W czwartek Msza św. w Cieszacin Mały 17:00 Cieszacin Wielki 18:00
  4. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach i alumnach rozpoczynających rok akademicki. Dzieci i młodzież mogą zbierać naklejki. Dzieci komunijne otrzymają swoje różańce na Mszy św o godzinie 18:00 w Cieszacinie Wielkim.
  5. W tym tygodniu I czwartek. piątek i pierwsza sobota miesiąca W czwartek Msza św. tradycyjnie w Cieszacinie małym o godz. 17:00 spowiedź od 16:15 Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16:00 a następnie Msza św. i nabożeństwo. Chorych odwiedzę w piątek od 8:30
  6. Prasa katolicka na stoliku pod chórem.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o świątynię pragnę zlecić grupie numer 3
  8. Wójt Gminy Pawłosiów zaprasza mieszkańców Cieszacina Wielkiego, na spotkanie dotyczące przyszłych planów zagospodarowania i przeznaczenia Dworu Terleckich wraz z przyległym parkiem. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury, w niedzielę 27 września 2020 r. o godz. 16.00.Swój głos mieszkańcy wyrażą wypełniając przygotowaną ankietę tuż po spotkaniu lub w kolejnych trzech dniach, w siedzibie gminnej biblioteki publicznej. Na stoliku pod chórem są wyłożone informatory o planach stowarzyszenia odnośnie pałacu a po sumie przed kościołem p Zofia i p Wojciech odpowiedzą na pytania zainteresowanych.Z uwagi na ważność spraw, prosi się o niezawodne przybycie.

W tym tygodniu patronują nam:

• 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
  • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
  • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
  • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
  • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

Intencje Mszalne 28 IX – 4 X 2020

Poniedziałek 17:00 †† Józef Malwina Stanisława (f) Leokadia Julian Eleonora

17:30 † Janusz Pajda od rady parafialnej

Wtorek 17:00 †† Michał Marianna Kazimierz i †† z rodziny

17:30 † Janusz Pajda od rodziny Bielec

Środa 17:00 † Marian Wach 2 r śm

17:45 † Janusz Pajda od brata Grzegorza

Czwartek  CM   17:00 †† Krystyna Tadeusz

18:00 † Janusz Pajda od rodziny Drabik z Zarzecza

Piątek 17:00 O zdrowie, potrzebne łaski dary Ducha św. Boże błogosławieństwo przez wstawiennictwo patrona św. Ojca Pio dla braci z róży p. Józefa Bal o i ich rodzin i o zbawienie wieczne dla zmarłych braci.

17:45 † Janusz Pajda od Teresy z rodziną

Sobota 17:00 Z róży p. Jacka Zabłockiego o Boże błogosławieństwo dla braci i ich rodzin i †† z tej róży

17:45 † Janusz Pajda od kuzyna Piotra z rodziną

Niedziela 4 X 2020

godz. 7:30 †† Julianna Trojnar Bolesław

CM 9:00 O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby i rodziny

10:30 † Janusz Pajda

Pełna wersja ogłoszeń na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

Polećmy naszą Ojczyznę wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców a także troszczących się o nasze świątynie , naszego alumna ,wszelkie służby ratownicze i medyczne chorych i zarażonych opiece Matki Bożej: Pod Twoją obronę