SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?
  2. po Mszy Świętej o godz. 9:00 i po sumie poświecenie parkingu i błogosławieństwo pojazdów. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na pomoc dla misjonarzy. Każdy kierowca który będzie ze swoim pojazdem otrzyma breloczek lub modlitwę ze św. Krzysztofem.
  3. Po sumie błogosławieństwo dzieci i w CM
  4. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym na skutek powodzi i nawałnic.
  5. Msze św. w tygodniu o godzinie 18:00
  6. We czwartek w Cieszacinie Małym 18:00
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o świątynię pragnę zlecić grupie nr 11
  8. Prasa katolicka na stoliku pod chórem

W tym tygodniu patronuje nam:
– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.

Intencje Mszalne 26 VII – 1 VIII 2021

Poniedziałek 18:00 † Edward Mac od rodziny Golba z Jarosławia

Wtorek 18:00 † Edward Mac od Barbary Mac z rodziną

Środa 18:00 † Emil Wrotny od koleżanek