Ogłoszenia duszpasterskie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  2. Przed tygodniem na rzecz tej świątyni zebrano kwotę 1924 zł Bóg zapłać za złożone ofiary także te wpłacane na konto parafialne.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Cieszacinie Małym w czwartki o godz. 17.00, a w Cieszacinie Wielkim w piątki o godz. 17:30 Msza św. o 17:00 i po drodze krzyżowej. Za udział w tym nabożeństwie zyskuje się odpust pod zwykłymi warunkami. Ofiary zbierane w czasie nabożeństwa przeznaczone na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.
  4. Msze św. w tygodniu 17:00 i o 17:35
  5. Porządek Mszy św. w niedziele Wielkiego Postu będzie następujący: 7:30., 9:00. Cieszacinie Małym z Gorzkimi Żalami i kazaniem pasyjnym, a następnie o 11:00, Gorzkimi Żalami i kazaniem pasyjnym i o14:00 recytowana.
  6. W czwartek Msze św. CM 17:00 CW 18:30
  7. Można wspierać akcje Caritas zakrystii są paschaliki i miód minimalna ofiara 8 zł paschaliki miód 10 zł
  8. W przyszłą niedzielętradycyjnie jak każdego roku odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o świątynię pragnę zlecić grupie numer 7.
  10. Prasa katolicka na stoliku pod chórem. Tygodnik niedziela
  11. Przypominam o obowiązku zasłaniania nosa i ust w kościele dla dobra swojego oraz brata i siostry znajdującej się obok.

Intencje Mszalne 22 II – 28 II 2021

Poniedziałek 17:00 † Stanisław Bluczak od wnuczki Kamili z mężem

17:35 † Bernadeta Kurzydło od rodziny Kociuba

Wtorek 17:00 † Stanisław Bluczak od wnuczki Korneli z rodziną

17:35 † Bernadeta Kurzydło od rodziny Konieczny

Środa 17:00  † Stanisław Bluczak od chrześniaka Piotra z rodziną

17:35 † Bernadeta Kurzydło od rodziny Kozłowskich Emiliana i Józefy

Czwartek Cieszacin Mały 17:00 O zdrowie i błogosławieństwo w rodzinie
Cieszacin Wielki 18:30 † Bernadeta Kurzydło od koleżanek i kolegów z klasy męża

Piątek17:00 † Stanisław Bluczak od rodziny Koprowiczów i Machów

18:00 † Bernadeta Kurzydło od rodziny Kulikowskich

Sobota 17:00 † Stanisław Bluczak od Lidii z rodziną

17:35  † Bernadeta Kurzydło od rodziny Bielec

Niedziela 28 II 2021

godz. 7:30 †† Kazimierz Maria Mieczysław

CM 9:00 W intencji parafian o błogosławieństwo dla żywych i wieczne zbawienie dla zmarłych

11:00 †† Katarzyna Franciszek Kulikowski

14:00 † ks. Stanisław Węglarz i o powstrzymanie epidemii w intencji personelu medycznego i wszystkich służb ratowniczych oraz ochronę naszych rodzin.

Pełna wersja ogłoszeń na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

Polećmy naszą Ojczyznę wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców a także troszczących się o nasze świątynie , naszego alumna ,wszelkie służby ratownicze i medyczne chorych i zarażonych opiece Matki Bożej: Zdrowaś