Ogłoszenia parafialne – Wniebowstąpienie Pańskie

12 maja 2024 r.

1. Dzisiaj w Głuchowie nasz parafianin, kleryk Tomasz Gierczak, (przyjmie) przyjął święcenia diakonatu. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Módlmy się również za diakonów, którzy za tydzień w katedrze przyjmą święcenia kapłańskie.
  2. Nadal zapraszam na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. połączone z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  3. We wtorek, środę i czwartek po Mszy św. odbędą się próby przed I Komunią św.
  4. We wtorek święto św. Macieja, Apostoła.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  7. W piątek od godz. 1700 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji od godz. 1700. W tym dniu nabożeństwo majowe przed Mszą św. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7.
  8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii I Komunia św. na sumie o godz. 1100.
  9. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o naszą świątynię proszę, aby w tym tygodniu podjęli rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
  11. Prasa katolicka znajduje się na stoliku pod chórem. Znajduje się tam także do obejrzenia album będący pamiątką beatyfikacji Rodziny Ulmów. Jednocześnie jest to cegiełka na budowę i działalność Centrum Dziedzictwa im. Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej. Album można zakupić w zakrystii w cenie 100 zł.
  12. Sołtys wsi Cieszacin Wielki informuje, że w dniach 14-15 maja (wtorek, środa) w godzinach 800 – 1200 oraz 1500 – 1700 w Centrum Kulturalnym w Cieszacinie Wielkim zbierana będzie II rata podatku rolnego. Proszę przynieść wymiary podatkowe.

INTENCJE MSZY ŚW. 13 – 19/05/2024

13/05/2024 Poniedziałek
18:00 ++ Maria, Franciszek Bieleccy i zmarli z rodziny, Maria, Władysław, Zofia
Poza parafią + Henryk Kątnik – intencja od rodziny Woźniak