SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY              26 MAJA 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  2. . W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
  3. Dziś na sumie  rocznica I komunii na Mszy św o 11:00
  4. Msze św. w tygodniu o 18:00 w piątek 7:30 suma 10:30
  5. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące przez  3 dni odprawimy procesję dziękczynno – błagalna a także wynagradzającą za wszelkie profanacje obrazu Matki Bożej.
  6. W czwartek Msza św. w Cieszacinie Małym o godz. 18:00 w Cieszacinie Wielkim 19:00 z nabożeństwem majowym.
  7. Spotkanie dla uczniów klas VIII i III gimnazjum sobota godz. 16:30.
  8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Ze względu na pogodę, Gminny Przegląd Pieśni Maryjnych odbędzie się o godz. 16.00 w kościele w Pawłosiowie.
  10. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii.
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o świątynię pragnę zlecić grupie numer 6

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
  • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,
  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Intencje Mszalne 27 V ― 2 VI 2019

Poniedziałek 18:00 †† Tadeusz Stefania Przewrocki

17:30 † Władysław Górski od koleżanek i kolegów z pracy córki Krystyny

wtorek  18:00 † Krystyna Bujar od rodziny Blok

17:30 † Władysław Górski od koleżanek i kolegów z pracy córki Krystyny
środa 18:00 † Marian

17:30 † Władysław Górski od wnuka Krystiana
czwartek Cieszacin Mały 18:00 † Karol Sroka od synów

Cieszacin Wielki 19:00 † Władysław Górski od rady rodziców SP z Cieszacina Wielkiego

piątek   7:30 † Karol Sroka od rodziny Stramów

Sobota 18:00 † Antonina Kułaj rozpoczęcie mszy gregoriańskich

18:45 † Władysław Górski od rady parafialnej

Niedziela  2 VI 2019
godz. 7:30 † Antonina Kułaj greg

9:00  †† Stanisław Nowak 4 r śm Marianna Bronisław

godz. 10:30 † Mirosław Kasperski

Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby

Edward Piś zam Wegierka z Andżelika Kasperska  zam Cieszacin Wielki zap 1

Polećmy Bogu wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców a także troszczących się o nasze świątynie .Dziękuje za wszelkie prace Dziś w duchu odpowiedzialności za przyszłość Europy skierujmy  swoje kroki do lokalu wyborczego.